Izklaide ar ģimeni

Paplašināt bērna radošās domāšanas robežas vislabāk var, pavadot pēc iespējas vairāk laika kopā, iedvesmojot ar savu piemēru un, cik vien iespējams, neaizstājot savu klātbūtni ar ko citu.

Eksperts

Daina Kājiņa

Pedagoģe, Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības un "CreaKids" vadītāja

Šie materiāli ir ideju bāze, kas rosina vecākus izvērtēt, cik kvalitatīvi viņi pavada laiku kopā ar saviem bērniem. Kopīgi pavadīts aktīvs, izzinošs un ģimeni vienojošs laiks kļūs par iespēju sabalansēt radošās nodarbes un mūsdienu tehnoloģiju izmantošanu ģimenē. Lai tās netiktu aizliegtas (radot pretestību no bērna puses), piedāvāta aizraujoša alternatīva. Esmu pārliecināta – ja ar bērnu mērķtiecīgi darbojas, veidojas abpusēji pozitīva pieredze. Pat ja jums pietrūkst ideju, kā pavadīt laiku kopā, jautājiet bērnam – viņam noteikti būs kas labs padomā!

Draugi

Anna Rozīte

TV seja un māmiņu sociālās kustības Babyroom pārstāve

Es dievinu brīvdienas un jebkuru brīvu brīdi, kas pavadīts kopā ar meitu, jo apzinos, ka tie ir vieni no visvērtīgāk pavadītiem mirkļiem manā dzīvē – tad es varu nesteigties, izbaudīt mirkli un vissiltākās jūtas, kas bagātina mani un visu, kas ir man apkārt. Jau no pavisam mazām dienām esmu savu meitiņu iesaistījusi savās ikdienas aktivitātēs, mēs ejam kopā vingrot, uz muzejiem, uz kino, apmeklējam koncertus un dažādus pasākumus, kas ir piemēroti arī bērniem. Vismīļākie man laikam ir ceļojumi pa Latviju kopā meitu – mūsu valsts ir ļoti skaista, un ir pasakaini to apskatīt ar bērna acīm, atklājot mūsu zemīti atkal un atkal no jauna. Es ļoti izbaudu pavadīto laiku kopā ar meitu un priecājos, ka iespējas, ko kopā darīt, ir neizsmeļamas, galvenais ir to gribēt un būt atvērtiem pasaulei un dzīvei kopumā.